Термін праці теплообмінника після ремонту

Термін праці теплообмінника після ремонту

 

 

Скільки працюють теплообмінник після ремонту

Теплообмінник – один з найважливіших елементів газового котла, та обладнання з використанням газу у вТермін праці теплообмінника після ремонтуигляді палива. У процесі спалювання якого виділяється вилика кількість тепла і передається теплоносію безпосередньо через теплообмінник.

У більшості газових котлів використовують два роздільні теплообмінники, але робота з прямим вогнем ведеться тільки в одного, основного.
Бітермічні теплообмінники відрізняються нагріванням теплоносія опалення та гарячої води у камері згоряння т.к. трубка ГВП знаходиться в середині трубки опалення і є здвоєною. Зовнішня трубка покрита теплозьомними пластинами

Пошкодження теплообмінника котла можуть бути механічні, наприклад, дифузія трубок або пластин через удар, прогар теплообмінника або замерзання води в ньому, що призводить до розриву трубок за рахунок розширення замерзлої води.

У Бітермальних теплообмінників буває пробиття між контурів, що призводить до постійного безконтрольного зростання тиску в системі опалення та спрацьовування аварійного клапана. У більшості випадків вони неремонтопридатні.

Накип та відложення лужного нальоту у середені теплообмінника виявляється шумною роботою котла, та звуками схожими на стукіт, погіршується ефективність роботи ГВП.
Засор протоки теплообмінника сміттям і пластівцями із системи опалення, призводить до швидкого нагрівання в контурі та закипання, перегріву апарату. Промвка апарата від відкладень усередині трубок виконується за допомогою спеціального інструменту (бустер та ін.) які працюють з кислотами. Більшість теплообмінників підлягають ремонту за допомогою промивки від 1 – 3 рази не більше. Для проведення робіт із промиванням котла ми рекомендуємо викликати спеціаліста сервісної служби!

Прогар і засмічення сажею відбувається за рахунок неправильної стехіометрії при спалюванні газу в пальнику, якщо газ згоряє не повністю на стінках пластин і трубок з’являється конденсат і примісі різних кислот, у тому числі сірчаної, що і призводить до підвищеного зношування деталі, і якщо чищення сажі ще можна зробити і відновити нормальну роботу апарату, то прогар і вигоряння пластини теплозьому, призводять до заміни теплообмінника. Такий ефект також проявляється при використанні котла в режимі низьких температур при опаленні (нижче 45 градусів)

  • Термін праці теплообмінника після ремонту
  • Якщо теплообмінник розірвало від морозу, користуватися системою зовсім неможливо. Наявність різної кількості припоїв дозволяє відримонтувати деталь із застосуванням пропаювання пошкоджених участків. Після такого відновлення теплообмінник працюватиме довгі роки, а місце розриву буде навіть непомітним.
    Пропаяти теплообмінник можна лише при знятті з котла.

Залишити відповідь